Krematorium – Poznań, Wolsztyn - Wielkopolskie

Krematorium

Dla osób z okolic Poznania oferujemy możliwość skorzystania z usług naszego krematorium w Wolsztynie. Przed kremacją rodzina może pożegnać zmarłego w sposób uroczysty na Sali Pożegnań. Wybierając nasze usługi pogrzebowe w Wolsztynie, możesz być pewny, że procedura będzie przebiegać z godnością i szacunkiem.

Krematorium – Poznań, Wolsztyn i okolice

Nasze krematorium w okolicach Poznania obsługuje Klientów z Poznania, Wolsztyna i pobliskich miejscowości. Pochówek urnowy pozwala obniżyć koszty pogrzebu, ponieważ trumna kremacyjna jest tańsza od tradycyjnej, a cena przygotowania grobu z urną – dużo niższy. Dodatkową zaletą jest fakt, że pochówku urnowego można dokonać nie czekając, aż minie 20 lat od ostatniego pogrzebu.

Krematorium

Posiadamy własne krematorium, które wyposażyliśmy w Salę Pożegnań. Korzystając z usług naszego Domu Pogrzebowego NECROS obniżają Państwo koszty pogrzebu. Korzystając z usług innych zakładów pogrzebowych ponoszą Państwo dodatkowe koszty związane z przewozem ciała do odległego krematorium, które jest podwykonawcą wybranego przez Państwa zakładu pogrzebowego. Są wówczas Państwo uzależnieni od dostępnych wolnych terminów zarówno zakładu pogrzebowego, jak i krematorium, co przesuwa w czasie możliwość zaplanowania i organizacji ceremonii pogrzebowej.

Oferujemy Państwu możliwość pożegnania się ze zmarłym przed kremacją w Sali Pożegnań w naszym Domu. Uroczystość pożegnania może odbyć się w dowolnym obrządku religijnym lub świeckim. Wyposażyliśmy miejsce pożegnania w szklany ekran, na którym widoczny jest moment włożenia trumny z ciałem do pieca. Takie rozwiązanie daje pewność, że kremacji poddawane jest tylko ciało Waszego bliskiego, a prochy, które Państwo otrzymają są tymi właściwymi.

Proces kremacji odbywa się w pełni automatycznie w piecu włoskiej firmy Vezzani. Jest to drugi piec tego typu zainstalowany dotychczas w Polsce. Mamy do dyspozycji chłodnię do przechowywania ciał oraz w pełni wyposażone prosektorium, by móc przygotować ciało zmarłego do uroczystego pożegnania. Oferujemy usługę ubrania zwłok wraz z wykonaniem kompleksowej toalety pośmiertnej. Zorganizujemy profesjonalny pogrzeb na dowolnie wybranym cmentarzu.

Kremacja

Kremacja zwłok, czyli ich spopielenie przed pochówkiem, staje się w Polsce coraz bardziej popularną praktyką. Przed kremacją, w trakcie rodzinnej ceremonii, rodzina i bliscy mogą pożegnać się ze zmarłym w naszej Sali Pożegnań.

Po przeprowadzeniu procesu kremacji prochy zmarłego umieszczane zostają w urnie. Prochy mogą zostać złożone do grobu ziemnego, murowanego, kolumbarium lub do już istniejącego grobu rodzinnego.

W 1983 roku Kościół Rzymskokatolicki zaaprobował spopielenie ciała jako obrzęd pogrzebowy, o ile została zachowana odpowiednia godność obrzędu. Według Kodeksu Prawa Kanonicznego (Kanon 1176, 3): „Kościół usilnie zaleca zachowanie pobożnego zwyczaju grzebania ciał zmarłych. Nie zabrania jednak kremacji, jeśli nie została wybrana z pobudek przeciwnych nauce chrześcijańskiej”.

Pogrzeb w formie kremacji

Z roku na rok kremacje zwłok stają się coraz bardziej popularne i zyskują coraz więcej zwolenników. Jednym z argumentów jest fakt, że pogrzeb urnowy jest tańszy od tradycyjnego pogrzebu z trumną.

Dlaczego pogrzeb urnowy jest tańszy?

  • trumna kremacyjna jest tańsza od trumny używanej do tradycyjnego pogrzebu
  • koszt przygotowania grobu do pogrzebu z urną jest niższy niż wykopanie grobu do tradycyjnej trumny
  • brak konieczności demontażu istniejącego pomnika
  • mniejsza liczba osób potrzebnych do obsługi ceremonii pogrzebowej

To wszystko sprawia, że pogrzeb urnowy jest tańszy. Warto dodać również, że urnę można złożyć do grobu nie czekając, aż minie 20 lat od ostatniego pochówku, jak to jest w przypadku pogrzebu z tradycyjną trumną.

Dom pogrzebowy Necros - Poznań

Dom pogrzebowy Necros - Wolsztyn

Krematorium Necros

Pogrzeb i transport
na terenie Polski
i z zagranicy!

Katalog urn Necros

+48 602 211 083

Telefon czynny całą dobę

Dom pogrzebowy Necros - Poznań

Dom pogrzebowy Necros - Wolsztyn

Krematorium Necros

Katalog urn Necros

Pogrzeb i transport
na terenie Polski
i z zagranicy!

+48 602 211 083

Telefon czynny całą dobę

© 2022 DOM POGRZEBOWY NECROS - Krematorium – Międzynarodowy transport zwłok

© 2022 DOM POGRZEBOWY NECROS - Krematorium – Międzynarodowy transport zwłok