TRANSPORT ZWŁOK Z ZAGRANICY

Transport zwłok lub prochów

Oferujemy Państwu możliwość przewozu zmarłych z miejsca zgonu, w tym transport zwłok z zagranicy. Znamy doskonale procedury sprowadzania ciała z zagranicy, nie muszą się więc Państwo martwić o formalności związane ze specjalnymi pozwoleniami i przepisami. Po udzieleniu nam pełnomocnictwa od rodziny zmarłego, zajmiemy się szybko całą procedurą. Działamy głównie na terenie Europy, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, sprowadzimy zwłoki także z dalszych miejsc. Wiemy, że transport ciała z zagranicy to zwykle niemały wydatek i ogromny stres dla rodziny, dlatego oferujemy konkurencyjne ceny. Nasze karawany są przystosowane do dalekich podróży, spełniają wszystkie wymogi sanitarne. Po sprowadzeniu ciała załatwiamy wszystkie formalności pogrzebowe w Poznaniu i pomagamy zaplanować uroczystą ceremonię.

Transport zwłok na Ukrainę

W naszej ofercie szczególne miejsce zajmuje transport zwłok na Ukrainę. Ze względu na częste tego typu zlecenia doskonale poznaliśmy najlepsze trasy, umożliwiające omijanie przeszkód na drogach. Wiemy też, jak wygląda procedura przekraczania granicy, stosujemy się do obowiązujących przepisów. Do przewozu zmarłych oraz trumien ze zwłokami wykorzystujemy nowoczesne, eleganckie karawany niemieckiej marki Mercedes-Benz. Nasze samochody są poddawane regularnym przeglądom. Są sprawne, bezpieczne i spełniają obowiązujące wymogi sanitarne. Dodatkowo stanowią elegancką oprawę czynności związanych z pogrzebem. Powierzając nam transport ciała zmarłego, mogą Państwo być pewni, że wszystkie procedury zostaną przeprowadzone sprawnie i zgodnie z prawem.

Przewóz zwłok

W celu zapewnienia najwyższego poziomu usług dysponujemy ekskluzywną flotą samochodów. Do przewozu ciał i trumien ze zwłokami używamy nowoczesnych i eleganckich karawanów renomowanej niemieckiej marki Mercedes-Benz, które spełniają wszelkie wymogi sanitarne. Dzięki nim ceremonia pogrzebowa zyskuje jeszcze bardziej uroczystą oprawę. Nasze karawany posiadają wszelkie certyfikaty jakościowe i higieniczne Sanepidu, poświadczające ich dostosowanie do przewozu osób zmarłych. Dysponując taką bazą transportową jesteśmy pod względem technicznym gotowi na przyjęcie każdego zlecenia przewozu osoby zmarłej z miejsca zgonu do wyznaczonego miejsca pochówku.

Międzynarodowy transport zwłok lub prochów

Często śmierć nadchodzi nieoczekiwanie, z dala od domu.

Po udzieleniu pełnomocnictwa naszej firmie zajmiemy się wszelkimi formalnościami, pozwoleniami i innymi wewnętrznymi przepisami, aby przewieźć najbliższą osobę jak najszybciej z obcego kraju do Polski.

Ze względu na bogate doświadczenie oraz zaufanie, jakim darzą nas klienci, oferujemy międzynarodowy przewóz zwłok oraz prochów, przede wszystkim z krajów Europy, ale na życzenie klientów realizujemy również zamówienia dotyczące innych krajów. Ugruntowana pozycja na rynku pozwala nam wyjść naprzeciw wymaganiom klienta oferując w pełni kompleksowe usługi międzynarodowego przewozu zwłok do Polski w konkurencyjnych cenach, z zachowaniem najwyższych standardów oraz wszelkich przepisów prawnych i sanitarnych.

Posiadamy ekskluzywną flotę nowoczesnych karawanów, które są przystosowane do międzynarodowego przewozu zwłok i spełniają wszelkie wymogi sanitarne. Jesteśmy świadomi, że konieczność wykonania takiej usługi, jaką jest międzynarodowy przewóz zwłok, jest dla rodziny traumatycznym przeżyciem i jednocześnie niesie niespodziewane obciążenie finansowe. Staramy się wczuwać w trudną sytuację rodziny Zmarłego oferując najniższe na rynku ceny zachowując najwyższy standard świadczonych usług.

CO ZROBIĆ, GDY BLISKA NAM OSOBA UMIERA W INNYM KRAJU?

Jeżeli zechcą Państwo skorzystać z naszych usług, prosimy skontaktować się z nami drogą telefoniczną pod nr telefonu +48 602 211 083, bądź też udać się do naszego biura w Poznaniu ul. 23 Lutego 2 lub w Wolsztynie, Rynek 5. Uzyskają Państwo od nas wsparcie merytoryczne oraz wstępną wycenę usługi.

KROK PO KROKU

 1. Należy wypełnić formularz informacyjny zawierający między innymi dane osoby zmarłej oraz osoby uprawnionej do pochówku.
 2. Należy udzielić naszej firmie pełnomocnictwa do wykonania wszelkich czynności niezbędnych do wykonania usługi międzynarodowego przewozu zwłok.

Dokumenty wymienione w punktach 1 i 2 mogą zostać podpisane przez Państwa osobiście w jednym z naszych biur, gdzie pomożemy w ich wypełnieniu lub też otrzymają je Państwo od nas drogą mailową. Takie dokumenty należy wydrukować, wypełnić i podpisać, a następnie zeskanować i przesłać je do nas elektronicznie, abyśmy na ich podstawie mogli przystąpić do realizacji usługi. Następnie, prosimy o przesłanie nam dokumentów w formie papierowej. W większości przypadków to jedyne formalności, jakie na Państwa czekają.

PO PRZEKAZANIU NAM PEŁNOMOCNICTWA

 • Uzyskujemy Akt Zgonu w tym kraju, w którym on nastąpił.
 • Uzyskujemy zaświadczenie, że przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna.
 • Uzyskujemy międzynarodowy Akt Zgonu.
 • Organizujemy niezbędne tłumaczenia dokumentów na język polski.
 • Uzyskujemy zgodę na przewóz zwłok do Polski od starosty powiatowego,
  któremu podlega miejscowość, w jakiej zmarły zostanie pochowany.
 • Uzyskujemy zgodę na sprowadzenie zwłok zmarłego od lokalnych władz w kraju, w którym nastąpił zgon.
 • Uzyskujemy zgodę na sprowadzenie zwłok zmarłego od konsulatu polskiego w kraju, w którym nastąpił zgon.

Lista dokumentów niezbędnych przy sprowadzaniu ciała lub prochów może się nieco różnić w zależności od kraju, w którym nastąpił zgon. Skorzystanie z naszych usług międzynarodowego przewozu zwłok/prochów zapewni Państwu gwarancję, że wszelkie niezbędne formalności zostaną dochowane, co również wiąże się z możliwością późniejszego uzyskania zasiłku pogrzebowego.

W zależności od miejsca zgonu, dopełnienie formalności z reguły trwa od 2 do 5 dni, transport natomiast trwa do 2 dni.

Uwaga! Wszystkie formalności związane z transportem zwłok należy rozpocząć jak najszybciej.

W przypadku, gdy ciało osoby zmarłej znajduje się na terenie Niemiec, rodzina osoby zmarłej lub też upoważniona firma zajmująca się międzynarodowym przewozem zwłok powinna poinformować szpital, że ciało będzie wywożone poza granice Niemiec. Gdy szpital nie będzie poinformowany o takich właśnie zamiarach, wówczas może on przekazać zwłoki do niemieckiego zakładu pogrzebowego, co będzie wiązało się z wyższymi kosztami ich sprowadzenia.

PO DOPEŁNIENIU FORMALNOŚCI

Umieszczamy osobę zmarłą w specjalnej trumnie z wkładem metalowym, spełniającej wszystkie standardy sanitarne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, po hermetycznym zamknięciu takiej trumny, nie ma już możliwości jej otwarcia, co oznacza, że nie będą Państwo mogli zobaczyć ciała zmarłego po przywiezieniu go do Polski. Taka trumna musi posiadać stosowny certyfikat zawierający m.in. informację, że spełnia ona standardy transportu międzynarodowego. Istnieje jednak możliwość kremacji zwłok w kraju, która jest znacznie tańsza niż poza granicami Polski.

Przewozimy ciało/urnę z prochami osoby zmarłej do Polski do naszego Domu Pogrzebowego wyposażonego w nowoczesną chłodnię do przechowywania ciał lub na Państwa życzenie, do innego zakładu pogrzebowego na terenie całego kraju.

Służymy pomocą i oferujemy bezgotówkowe rozliczenie należności w ramach zasiłku pogrzebowego  ZUS, KRUS, MSWiA oraz WBE, a także rozłożenie na raty lub odroczenie płatności. Oferujemy bezpłatnie i bez żadnej prowizji załatwienie wszystkich formalności dotyczących wypłaty zasiłku pogrzebowego  ZUS, KRUS, MSWiA oraz WBE.

Dom pogrzebowy Necros - Poznań

Dom pogrzebowy Necros - Wolsztyn

Krematorium Necros

Pogrzeb i transport
na terenie Polski
i z zagranicy!

Katalog urn Necros

+48 602 211 083

Telefon czynny całą dobę

Dom pogrzebowy Necros - Poznań

Dom pogrzebowy Necros - Wolsztyn

Krematorium Necros

Katalog urn Necros

Pogrzeb i transport
na terenie Polski
i z zagranicy!

+48 602 211 083

Telefon czynny całą dobę

© 2022 DOM POGRZEBOWY NECROS - Krematorium – Międzynarodowy transport zwłok

© 2022 DOM POGRZEBOWY NECROS - Krematorium – Międzynarodowy transport zwłok